Döküm Sanatı

Tecrübeli Mensan ekibi olarak gururla ifade edebiliriz ki, firmamız otomatik kalıplama, döküm ve talaşlı imalat hatları ile müşterilerimize yüksek kaliteli pik ve sfero döküm otomotiv parçaları hizmet veren, konusunda Türkiye'nin önde gelen firmalarındandır. Kalitemiz ISO-TS 16949 Kalite Sertifikası ile belgelenmiştir ve Grubun diğer şirketlerinde olduğu gibi müşteri memnuniyeti söz konusu olunca hizmetlerimiz sertifikasyondan da öteye gitmektedir.

Kalite standardlarına uygun döküm sağlamak için sıvı metalin sıcaklık ve kimyasal kompozisyonu her ergitmeden sonra ölçülür. Bunun yanında Kaliteli Sfero döküm için tüm aşamalarda döküm boyunca metalin spektrografik analizi yapılmaktadır. Spesifikasyon dışı elementlerin de  izlenmesi ile yüksek kaliteli üniform döküm imkânı sağlamaktadır. Yapılan kum testleri ile proses kontrol altında tutulmaktadır.

Model ve maça sandıkları ağırlıklı olarak kendi bünyemizdeki, modelhanemizde gereksinime göre pik, çelik, alüminyum ve aralitden üretilir. Tamir ve yenileme çalışmalarını da içeren bakımlar tüm modeller üzerinde periyodik olarak uygulanır.